Наприкінці 19 століття американський дизайнер Луїс Тіффані створив нову технологію вітражу, що була названна на його честь.

 

У 1895 році Тіффані випустив свою знамениту бронзову лампу під абажуром з вітражного скла, на якій були зображені рослини і комахи.Цей мозаїчний абажур м'яко приглушає різке світло лампочки, і створював ореол таємничості.

Революційна ідея Тіффані викликала сенсацію. Також як і Тиффані лампи і вітражі виготовляли в той час багато художників. Але при всій насиченості ринку, твори Тіффані витримали конкуренцію, так як були особливо якісними і дорогими.

Головна заслуга Тіффані в тому, що він запровадив цю технологію в маси, результатом чого стало подальший розвиток вітражного мистецтва.

виготовлення вітражівЗ того часу мінялися мода і стиль. Вітражні абажури і скла то входили в моду, то забувалися, але світильники від Тіффані ніколи не втрачали своєї цінності.

У наш час послідовники Тіффані є по всьому світу. Ця техніка почала широко застосовуватися у виготовленні різних світильників: торшерів, бра, торшерів, люстр, настільних ламп, також вона застосовується в обробці меблів, квартир.

У дизайні сучасних ламп використовують і оригінальні ескізи початку століття (знамениті іриси і бабки), і сучасні малюнки в цьому стилі.

Крім того, з'являються і декоративні нововведення. Наприклад, абажури з геометричним орнаментом (небувале явище для стилю "тіффані", що виник на грунті вишуканого і химерного ар-нуво). З'явилися і невеликі світильники у вигляді фігурок тварин. Є моделі, в яких малюнок є лише обрамленням, а велика частина абажура залишається одноколірної (ще одне явне відступ від стилю).

Виготовлення художніх вітражів в техніці Тіффані

Монтаж вітражів. Фацетні вітражі. Ескізи. Двері з вітражами. Вітражні вікна. Шафи з вітражами по індивідуальному дизайн-проекту.