Виготовлення вітражівВітраж - плід декоративного мистецтва з орнаментальним або образотворчим характером. Це ефектне творіння людських рук, розраховане на наскрізне освітлення.

Відомо, що перші вітражі з’явились в 11 столітті у вікнах кафедрального Собору в Аусбурзі. Деякі з них збереглися і до нашого часу.

Слово «вітраж» пішло від французького — «vitre» (віконне скло). Поняття «Вітраж» – означає творіння монументального мистецтва, може виглядати як композиція із різнокольорового скла та інших матеріалів, що пропускають світло, для більш детального зображення може бути доповнений ручним розписом, гравіруванням.

В першу чергу вітражі розрізняються за технікою виготовлення. Сьогодні найбільш поширені піскоструминна обробка скла, англійська плівковий вітраж, бевелс-вітраж, фьюзинг.

вікна тіффаніАле найцінніша і складна - техніка тіффані, яка названа на честь відомого американського декоратора Л. Тіффані, в минулому одного з успішних дизайнерів. Тіффані любив експериментувати, шукати нові художні форми, нові кольори, використовуючи для цього різні способи обробки скла.

Звичайно, вітражі, зроблені за цією методикою, існували задовго до Тіффані, проте використовувати для обертання скла липку мідну фольгу, а не свинець, як раніше було прийнято, запропонував саме він. А головна ж заслуга Луіса Тіффані в тому, що йому вдалося впровадити цю технологію в маси, в результаті чого вітражі Тіффані отримали подальший розвиток.
Він першим запропонував використовувати для огортання стекол липку мідну фольгу, а не свинець, як раніше було прийнято.

Суть методу полягає в наступному: кожен шматочок кольорового скла обертається по периметру клейкою мідною фольгою, а потім вони спаюються один з одним, утворюючи ту чи іншу комбінацію.

Популярність виробів тіффані росте рік від року, що зовсім не дивно. Ця незвичайна краса не потребує ніякої реклами. Будь-який виріб, настінний світильник або вітражна дверцята в меблях буквально перетворює квартиру.

У інтер'єрі вітражне скло можна використовувати в різних варіантах і поєднаннях. Вітражем можна оформити нішу в стіні або криту галерею, декоративну перегородку або штучне вікно. Із смаком підібраний вітраж, виконаний в авторитетній майстерні з матеріалів високої якості, - це не просто гідна прикраса, але і вдале вкладення фінансів, оскільки цінність такого вітража з роками тільки зростатиме.

Зворотній дзвінок

Консультація майстра
Ваше Ім'я *

Ви не заповнили поле!
Телефон *

Тількі цифри!