Серед безлічі різних способів дизайну приміщень вітражі вирізняються особливою яскравістю і нестандартним виглядом.

Існує кілька способів виготовлення вітражів. За класичною технологією (окремі шматочки скла збираються на свинцевих, латунних профілях) або за технологією Тіффані (всі модулі обертається по черзі мідною фольгою, розкладаються як мозаїка і спаюються в єдине полотно).

Організовуємо майстер класи з виготовлення вітражів тіффані. Вітраж, без сумніву, стане прикрасою будь-якого інтер’єру, надасть йому унікальності, дозволить підкреслити його стиль.

Американській ювелір, дизайнер та художник в одному обличчі Луї Тіффані, придумав новий спосіб виготовлення кольорових вітражів. Вони відрізняються власним стилем, в них присутні природні мотиви, яскраві фарби та живописність без використання розписі.

Секрет техніки Тіффані в наступному, кожен шматочок скла обточують й обробляють по контуру мідною стрічкою, далі викладають малюнок і спаюють всі елементи. В кінцевому результаті виходить неймовірно красивий вітраж який відрізняється своєю об'ємністю.

Матеріали для виготовлення вітража

вітраж в роботі

Інструменти:

• Склоріз
• Кусачки
• Паяльник
• Шліфувальна машина
• Дерев'яна дошка
• Молоток
• Фломастер

Матеріали:

• Кольорове скло для вітража
• Мідна стрічка (фольга)
• Олово
• Рідина для пайки або каніфоль
• Папір для ескізу
• Маленькі цвяшки

Покрокове виготовлення вітража в техніці Тіффані

Перший крок – це створення ескізу, беремо папір, олівець та малюємо малюнок зі своєї уяви, надалі його потрібно розбити на деталі, чим їх більше тим довше ви будете створювати свій шедевр. Далі всі елементи ескізу потрібно перенести на скло, для цього його прикладають до малюнка й фломастером малюють всі деталі.

Наступний крок – беремо склоріз і вирізаємо по контуру всі елементи, старайтесь робити це плавно не притискаючи робочий інструмент, так можна запобігти небажаних сколів. Якщо у вас є спеціальна рідина яка покращує різку скла можете її використовувати. Коли ви правильно робите на розміченому малюнку подряпини, то почуєте звук схожий на потріскування й ніколи не проводьте склорізом вдруге по місці розрізу. Далі беремо кусачки та акуратно відламуємо вирізані елементи.

Третій крок – якщо в отриманих деталях великі неточності допрацьовуємо їх кусачками, а потім за допомогою шліфувального станка обточуємо кромку кожної частинки майбутнього вітража. Деталі слід тримати перпендикулярно циліндру який обертається й рівномірно притискати до нього скло. Елементи які ви шліфуєте слід періодично прикладати до малюнка, перевіряючи відповідність розмірів.

Крок четвертий – кожен ваш елемент потрібно обернути по контуру мідною стрічкою, перед цим знежиривши та просушивши скло. Щоб стрічку надійно закріпити добре її розгладжуйте пальцями або за допомогою звичайної ручки.

Далі на вас чекає не менш клопітка робота. Беремо дерев'яну дошку на якій розміщуємо свій ескіз та викладаємо всі деталі вітража. Новачкам потрібно фіксувати всі частинки за допомогою маленьких цвяхів щоб малюнок не міг зміститись. Усі шви слід змазати паяльною рідиною або каніфоллю. Після цих маніпуляцій точковою пайкою скріплюємо всі елементи, а далі приступаємо до остаточної пайки. Розплавлений припай розтягуємо по лінії мідної стрічки. Сам шов має бути випуклим, а мідна фольга не має проглядатись. Ту саму процедуру проводимо на зворотному боці вітражу.

На кінцевому етапі можна провести тонування швів спеціальним розчином. Після повного застигання олова ваш вітраж виконаний в техніці Тіффані повністю готовий, ним можна прикрасити інтер'єр кімнати добавивши індивідуальності своєму дому.

Зворотній дзвінок

Консультація майстра
Ваше Ім'я *

Ви не заповнили поле!
Телефон *

Тількі цифри!